2019 4-H at the Minnesota State Fair

Fair Results Back

Viewing records 1-50 of 128
Results last updated at: 09/15/2019 4:52 PM
Exhibitor # Exhibitor Name Entry # Description Ribbon Placing Awards County Club
Swine / Breeding Gilts / I041001: Berkshire, Registered - January Gilt
1982 Wamstad, William 2840 Red 4th Chippewa Cheerful Champs
2100 Waage, Shaun 2995 Red 6th Roseau Grass Lake
3324 Hennings, Jaden 4756 Purple 2nd Breeding Gilt Showperson Senior Division - 4th place, Reserve Champion Berkshire Gilt Nobles Indian Lakes Progressives
3899 Kremper, Amber 5581 Red 5th Beltrami Aure Active Ants
4644 Bloch, Hunnter 6723 Purple 1st Breeding Gilt Showperson Advanced Division - 4th place, Champion Berkshire Gilt, Champion Purebred Breeding Gilt, Reserve Grand Champion Breeding Gilt Murray Independent
5185 Swanson, Lauren 7462 Blue 3rd Carlton Family Pride
Swine / Breeding Gilts / I041002: Berkshire, Registered - February Gilt
1173 Melbye, Blake 1667 Purple 2nd Pennington Steiner
1384 Weidauer, Colin 1962 Red 5th Pope Benwade Blazers
1385 Weidauer, Sara 1963 Red 4th Pope Benwade Blazers
3318 Frodermann, Dawson 4750 Purple 1st Nobles Grand Prairie Rockets
4863 Collins, Marc 7058 Blue 3rd Swift Hayes Kildare
3660 Burgoon, Carlie 7066 Red 6th Beltrami
3663 Burgoon, Anna 7075 Red 7th Beltrami
Swine / Breeding Gilts / I041007: Duroc, Registered - January Gilt
120 Peters, Kolby 185 Red 8th Otter Tail - West
1723 Johnson, Maxwell 2488 Red 6th Lincoln Lake Stay
2247 Offerdahl, Megan 3199 Purple 1st Reserve Champion Duroc Gilt Hubbard Stony Lake Beavers 4-H Club
3886 Kircher, Samuel 5561 Red 4th Beltrami Beltrami Bullseyes 4-H Club
3896 Kremper, Gavin 5578 Red 5th Beltrami Aure Active Ants
3898 Kremper, Cameron 5580 Blue 2nd Beltrami Aure Active Ants
4471 Wright, McKenna 6615 Red 3rd McLeod
4610 Matejka, Benjamin 6681 Red 7th Martin Galena 4-H Club
Swine / Breeding Gilts / I041008: Duroc, Registered - February Gilt
17 Tulenchik, Ramsey 21 Red 7th Breeding Gilt Showperson Intermediate Division - 4th place Cass
631 Demmer, Tyler 891 Red Clay Stable Mates
1379 Sampson, Tate 1955 Red 10th Pope Villard Livewires
1918 Durheim, Michael 2761 Red Pine Hooves and Hobbies 4-H Club
2110 DeGroot, Tyler 3010 Blue 4th Pipestone Sweet Strivers
2963 Schauer, Keara 4254 Red 8th Becker Franklin
2964 Schauer, Maria 4255 Blue 6th Becker Franklin
2965 Schauer, Beth 4256 Blue 5th Becker Franklin
3153 Petterson, Caleb 4533 Red 9th Clearwater Leon Ramblers
3549 Hansen, Gloria 5059 Purple 2nd Breeding Gilt Showperson Senior Division - 5th place Mower Enterprise 4-H Club
3555 Vatthauer, Gentrie 5069 Purple 1st Traverse Sunshine
3878 Lodermeier, Caden 5549 Blue 3rd Goodhue Belle Creek Peppy Peppers
4163 Skalbeck, Sarah 5981 Red Kandiyohi Fahlun Go-Getters
Swine / Breeding Gilts / I041009: Duroc, Registered - March Gilt
1863 Welch, Jacob 2690 Purple 1st Champion Breeding Gilt Showperson Advanced Division, Champion Duroc Gilt, Interview Champion, Interview Finalist Fillmore Bloomfield Cloverleaves
Swine / Breeding Gilts / I041010: Hampshire, Registered - January Gilt
926 Martinson, Talia 1330 Purple 1st Champion Hampshire Gilt, Reserve Champion Purebred Breeding Gilt Chisago Chisago Northern Lights
3201 Sonnek, Brayden 4590 Blue 2nd Mille Lacs Pease Corps
Swine / Breeding Gilts / I041011: Hampshire, Registered - February Gilt
291 Steele, Tyler 428 Purple 1st Champion Breeding Gilt Showperson Intermediate Division, Reserve Champion Hampshire Gilt Winona
4520 Ward, Emily 6553 Purple 2nd McLeod Glencoe Jr Pioneers
Swine / Breeding Gilts / I041013: Hereford, Registered - January Gilt
1865 Geiser, Kaitlyn 2693 Purple 1st Interview Champion, Interview Finalist Otter Tail - East Heinola Hustlers
Swine / Breeding Gilts / I041014: Hereford, Registered - February Gilt
154 Muehlbauer, Bailey 228 Blue 3rd Sherburne
1867 Geiser, Mikayla 2694 Purple 2nd Reserve Champion Hereford Gilt Otter Tail - East Heinola Hustlers
1904 Ruther, Madison 2746 Purple 1st Champion Hereford Gilt Otter Tail - East Butler 4-H
2067 Kihle, Alexa 2952 Blue 4th Roseau Malung
Swine / Breeding Gilts / I041015: Hereford, Registered - March Gilt
350 Simcoe, Teresa 528 Purple 1st Sherburne
Swine / Breeding Gilts / I041016: Poland, Registered - January Gilt
3189 Schendel, Jack 4573 Blue 2nd Breeding Gilt Showperson Senior Division - 3rd place, Reserve Champion Poland China Gilt Mille Lacs Pease Corps
4836 Bosek, Anakin 7012 Purple 1st Champion Poland China Gilt, Interview Finalist Douglas Chippewans
Swine / Breeding Gilts / I041017: Poland, Registered - February Gilt
4753 Bolland, Hayley 6896 Blue 2nd McLeod McLeod County 4-H Riders
5023 Mollenhauer, Anna 7246 Purple 1st Steele Pratt Commandoes
Swine / Breeding Gilts / I041019: Spot, Registered - January Gilt
1224 Erickson, Tori 1745 Blue 6th Polk Fertile