2019 4-H at the Minnesota State Fair

Fair Results Back

Viewing records 1-50 of 439
Results last updated at: 09/15/2019 4:52 PM
Exhibitor # Exhibitor Name Entry # Description Ribbon Placing Awards County Club
Dairy / Dairy / B041001: Dairy - Jersey 2 Year Old
1599 Caughey, Andrew 2282 Red 4th Crow Wing Daggett Brook
1607 Caughey, Jenna 2290 Purple 1st Crow Wing Daggett Brook
1610 Caughey, Joseph 2294 Purple 2nd Crow Wing Daggett Brook
4997 Fernholz, Brynn 7217 Blue 3rd Champion Total Merit Jersey Cow Douglas Runestone
Dairy / Dairy / B041002: Dairy - Jersey Three or Four Year Old
1798 Mulhern, Riley 2593 Purple 1st Fillmore Root River Rabbits
4201 Wehe, Madelyn 6047 Blue 3rd Champion Jersey Production, Reserve Champion Total Merit Jersey Cow Goodhue Aspelund Ever-Readies
4315 Vinkemeier, Cadee 6227 Purple 2nd Champion Jersey Cow Carver Independent
4489 Kajer, Marcus 6878 Blue 4th Le Sueur
Dairy / Dairy / B041003: Dairy - Jersey Aged Cow, Five Years +
2233 Halverson, Christian 3170 Purple 2nd Benton Green Acres
2234 Halverson, Daniel 3171 Purple 3rd Benton Green Acres
3122 Grimm, Abby 4485 Purple 1st Champion Dairy Showperson Advanced Division, Reserve Champion Jersey Cow Mille Lacs Garfield Climbers
Dairy / Dairy / B041004: Dairy - Jersey Dry Cow, Two Years Old +
1639 Skiba, Peter 2343 Purple 1st Isanti Wild River Pioneers
Dairy / Dairy / B041005: Dairy - Jersey Winter or Fall Calf
114 Wielenberg, Haylie 176 Red 10th Todd
116 Meyer, Elli 182 Red 4th Otter Tail - West
317 Gibbs, Cora 461 Purple 2nd Winona
374 Pesek, Riley 537 Red Otter Tail - West
375 Pesek, Madison 538 Red Otter Tail - West
461 Radintz, Lilly 646 Blue 7th Wright
604 Johnson, Brooke 861 Blue 5th Rice Warsaw Willing Workers
889 Adkins, Michael 1270 Blue 8th Scott Helping Hand
1044 Conrad, Brooklyn 1490 Red Big Stone Eager Beavers
1055 DelaRosa, Alexander 1506 Red 10th Big Stone Eager Beavers
1699 Biel, Kenneth 2442 Red 9th Fillmore Independent
2157 Winter, Alyssa 3062 Purple 1st Pipestone Troy Toilers
2243 Jurek, Kaylee 3194 Purple 2nd Benton Elk River Critters
2281 Popp, Nathan 3256 Purple 1st Champion Jersey Heifer, Reserve Champion Dairy Showperson Advanced Division Benton Elk River Critters
3191 Schepper, Summer 4574 Blue 6th Mille Lacs Silver Lakers
3408 Hennessy, Andrew 4856 Red Stevens Stampede
3540 Staples, Madison 5048 Blue 8th Champion Total Merit Jersey Heifer Stevens Pep & Progress
3726 Gerads, Peyton 5312 Red Morrison Snappy Elmdalers 4-H Club
3908 Feltmann, Chloe 5592 Blue 5th Carver Youngwood
3944 Karels, Anna 5659 Purple 3rd Carver Youngwood
4107 Lilleberg, Hannah 5904 Purple 3rd Kandiyohi Active Acres
4111 Lilleberg, Nicole 5913 Purple 4th Kandiyohi Active Acres
4487 Germscheid, Brendan 6830 Blue 7th Reserve Champion Total Merit Jersey Heifer Le Sueur
4743 Lane, Alayah 6883 Red Itasca Blackberry 4-H Club
4813 Anderson, Colin 6982 Blue 9th Douglas Runestone
4956 Buck, Miriam 7168 Blue 6th Steele Owatonna Victory Boosters
Dairy / Dairy / B041006: Dairy - Jersey Summer or Spring Yearling
92 Holmquist, Kaelyn 147 Red 9th Todd
189 Williams, Lily 274 Red 7th Otter Tail - West
318 Gibbs, Jamie 462 Purple 3rd Winona
1083 Jibben, Ernest 1559 Red 8th Big Stone Clever Clovers
1702 Biel, Kristina 2448 Red 8th Fillmore Independent
1797 Mulhern, Emma 2592 Blue 4th Fillmore Root River Rabbits
1979 Tatge, Emersen 2837 Blue 3rd Chippewa Chippewa Champs
2290 Ratka, Aubrey 3266 Blue 5th Benton Green Acres
2643 Frederickson, Gina 3791 Blue 4th Meeker Litchfield Satellites
2645 Frenchick, Anna 3794 Blue 5th Meeker Koronis Eager Beavers
2662 Gruenes, Andy 3818 Purple 2nd Meeker Valley Victors
3157 Hoeft, Lilly 4532 Purple 1st Reserve Champion Jersey Heifer Mille Lacs Brookside Buccaneers