2019 4-H at the Minnesota State Fair

Fair Results Back

Viewing records 1-50 of 56
Results last updated at: 09/15/2019 5:38 PMUpdating
Exhibitor # Exhibitor Name Entry # Description Ribbon Placing Awards County Club
Rabbit / Market Rabbit / G071001: Market Rabbit - Single Fryer
152 Thielen, Nicholas 225 Blue Sherburne
519 Benker, Cora 726 Purple Interview Finalist Wright FarSide 4-Hers
521 Benker, Lucas 727 Purple Interview Finalist, Reserve Champion Single Fryer Wright FarSide 4-Hers
674 Kava, Keaton 960 Blue Clay Humboldt
680 Meger, Luke 972 Blue Interview Finalist Rice Webster Willing Workers
684 Meger, Rebecca 976 Blue Interview Finalist Rice Webster Willing Workers
902 Drescher, Natalie 1295 Red Scott Credit River Comets
910 Hoff, Layna 1308 Blue Interview Chair Winner, Interview Finalist, Sixth Place Senior Showmanship Chisago Cottontails 4-H Club
990 Hagedorn, Berkley 1411 Purple Reserve Champion Intermediate Showmanship Faribault Elmore Soaring Eagles
1750 Lange, Hailey 2577 Red Sixth Place Advanced Showmanship Fillmore Harmony Helping Hands
2439 Olson, Connor 3472 Red Stearns Albany Southsiders
2590 Beier, Ethan 3721 Blue Meeker Independent
2619 Fleischhacker, Leczi 3761 Red Stearns Golden Horseshoes
2813 Peterson, Cheyenne 4042 Blue Meeker Cosmos Comets
3614 Klouse, Kory 5155 Blue Mower Enterprise 4-H Club
1529 White, Dharma 5726 Blue Olmsted Rock Dell Indians
4190 Voss, Lydia 6029 Blue Fifth Place Intermediate Showmanship, Interview Finalist Dakota Apple Seeds 4-H Club
4355 Zwiefel, Anahle 6308 Purple Champion Market Exhibit, Champion Single Fryer, Reserve Champion Senior Showmanship Washington Independent
4852 Simon, Ariel 7040 Red Cottonwood Windom Workers/Dale Diggers
Rabbit / Market Rabbit / G071002: Market Rabbit - Pen of Three Fryers
191 Borowski, Jackelyn 276 Red Otter Tail - West
1812 Rietheimer, Izayah 2608 Blue Fillmore Harmony Helping Hands
2983 Pipp, Emily 4606 Blue Interview Finalist Anoka
3659 Smith, Jay 5234 Blue Goodhue Holden Hi-Lites
4072 Robinette, Laura 5846 Purple Interview Chair Winner, Interview Finalist, Reserve Champion Meat Pen Dakota Klover Klub 4-H Club
3145 Hagans, Sage 6525 Blue Interview Finalist Hennepin Hennepin Hoppers 4-H Club
4677 Boisjolie, Mark 6775 Blue Le Sueur Sharon Progressives
4730 Wichmann, Mia 6854 Purple Champion Meat Pen Murray Lakers
4899 Engelbrecht, Seth 7105 Purple Douglas Lake Mary Troopers
Rabbit / Market Rabbit / G072001: Rabbit Carcass
2590 Beier, Ethan 7665 Blue Meeker
519 Benker, Cora 7666 Blue Wright
521 Benker, Lucas 7667 Purple 3rd Wright
902 Drescher, Natalie 7668 Blue Scott
2619 Fleischhacker, Leczi 7669 Red Stearns
990 Hagedorn, Berkley 7670 Purple 6th Faribault
910 Hoff, Layna 7671 Purple 7th Chisago
674 Kava, Keaton 7672 Blue Clay
3614 Klouse, Kory 7673 Purple 4th Mower
1750 Lange, Hailey 7674 Red Fillmore
680 Meger, Luke 7675 Blue Rice
2439 Olson, Connor 7676 Blue Stearns
2813 Peterson, Cheyenne 7677 Blue Meeker
4852 Simon, Ariel 7678 Blue Cottonwood
152 Thielen, Nicholas 7679 Blue Sherburne
4190 Voss, Lydia 7680 Purple 5th Dakota
1529 White, Dharma 7681 Blue Olmsted
4355 Zwiefel, Anahle 7682 Purple 1st Champion Rabbit Carcass Washington
4677 Boisjolie, Mark 7683 Blue Le Sueur
191 Borowski, Jackelyn 7684 Red Otter Tail - West
4899 Engelbrecht, Seth 7685 Purple 2nd Reserve Champion Rabbit Carcass Douglas
3145 Hagans, Sage 7686 Red Hennepin