2019 4-H at the Minnesota State Fair

Fair Results Back

Viewing records 1-50 of 75
Results last updated at: 09/15/2019 5:38 PM
Exhibitor # Exhibitor Name Entry # Description Ribbon Placing Awards County Club
Lama / Lama - Showmanship / Lama Showmanship - Advanced - Grades 11+
271 Mohan, Madeline 399 Blue Sixth Place Advanced Lama Showperson Winona
1419 Becker, Conner 2029 Red Crow Wing Long Lake Beavers
2390 Bernand, Olivia 3395 Purple Ninth Place Advanced Lama Showperson Freeborn Oakland 4-H Club
2486 Bishop, Julia 3565 Red Anoka Anoka Northern Star
3213 Lingbeek, Kaitlin 4611 Blue Seventh Place Advanced Lama Showperson Lyon Stanley Busy Beavers
3410 Anderson, Kayley 4859 Red Mower Rock Solid 4-H Club
3483 Clark, Rebecca 4960 Purple Third Place Advanced Lama Showperson Mower Rock Solid 4-H Club
3644 Meany, Rachel 5204 Purple First Place Advanced Lama Showperson Mower Southside 4-H Club
3860 Beery, Taylor 5507 Purple Fifth Place Advanced Lama Showperson Carver Watertown Willing Workers
3870 Crowell, Emma 5536 Red Carver Sugar City
4035 Schlosser, Mikayla 5783 Purple Second Place Advanced Lama Showperson Carver Watertown Willing Workers
4115 Moist, Mackenzie 5917 Red Kandiyohi Shooting Stars
3918 Chemin, Mila 5986 Blue Eighth Place Advanced Lama Showperson Carver
4324 Voehl, Naomi 6244 Purple Fourth Place Advanced Lama Showperson Carver Sugar City
4783 Imker, Heidi 6936 Blue Tenth Place Advanced Lama Showperson Cottonwood Highwater Lads & Lassies
4860 Brendemuehl, Mattea 7052 Red Swift Hayes Kildare
Lama / Lama - Showmanship / Lama Showmanship - Intermediate - Gr. 6-8
302 Finnegan, Makayla 441 Red Winona
1672 Lohmann, Conner 2384 Red Olmsted High Forest Chippewa Champions
1703 Evans, Mallory 2453 Red Lincoln Hope
1720 Johnson, Abigail 2521 Red Lincoln
1811 Kraska, Reina 2640 Red Marshall Viking Volcanoes
2204 Anderson, Karlyssa 3127 Red Anoka Spunky Spelunkers
2224 Felchle, Jayden 3146 Red Benton Central MN Llama Club
2225 Felchle, Mackenzie 3150 Blue Ninth Place Intermediate Lama Showperson Benton Central MN Llama Club
2240 Janski, Emmilie (Emmi) 3184 Blue Sixth Place Intermediate Lama Showperson Benton Central MN Llama Club
2256 Lenz, Marizza 3211 Red Benton Minden
2363 Walls, Maya 3494 Red Stearns Breezy Pines
2521 Bloom, Jacob 3619 Blue Anoka Dandy Linos
2541 Vanek, Taylor 3657 Blue Freeborn Twin Lakes 4-H Club
3484 Clark, Renae 4968 Red Mower Rock Solid 4-H Club
2273 Pederson, Isabella 4980 Purple Fourth Place Intermediate Lama Showperson Benton
3629 Kolhoff, Adison 5179 Red Mower Racine Ramblers 4-H Club
3630 Barden, Katie 5184 Red Carver Sugar City
3658 Ocel, Megan 5220 Red Mower Southside 4-H Club
3853 Wickenhauser, Paige 5495 Blue Tenth Place Intermediate Lama Showperson Carver Pleasant Valley
1022 Mell, Abigail 5505 Red Faribault
3925 Johnson, Savannah 5615 Blue Carver Pleasant Valley
4029 Murphy, Dylan 5765 Red Carver Sugar City
4089 Nelson, Kylee 5864 Blue Fifth Place Intermediate Lama Showperson Carver Sugar City
4093 Poquette, Sophia 5884 Red Goodhue Aspelund Ever-Readies
4165 Stai, Kathryn 5983 Red Kandiyohi Little Crow
4206 Worm, Eddie 6050 Red Carver Pleasant Valley
4241 Strohsack, Danna 6112 Purple First Place Intermediate Lama Showperson Carver Pleasant Valley
4242 Strohsack, Lynn 6116 Blue Eighth Place Intermediate Lama Showperson Carver Pleasant Valley
4262 Schmitz, Brayden 6127 Blue Carver Sugar City
4265 Kerfeld, Maren 6134 Purple Second Place Intermediate Lama Showperson Carver Sugar City
4281 Derosier, Elena 6160 Blue Seventh Place Intermediate Lama Showperson Washington Soil Savers 4-H Club
4409 Pothen, Shannon 6386 Purple Third Place Intermediate Lama Showperson Washington Town of May 4-H Club
4462 Wohlers, Carolyn 6467 Red Washington Woodbury 4-H Club
4695 Overgaauw, Amanda 6798 Red Murray Cameron