2019 4-H at the Minnesota State Fair

Fair Results Back

Viewing records 1-50 of 127
Results last updated at: 09/15/2019 5:38 PM
Exhibitor # Exhibitor Name Entry # Description Ribbon Placing Awards County Club
Beef / Breeding Heifer / A041024: Beef - Charolais, Registered Junior Yearling
2159 Betker, Aaron 3067 3rd Beef Showmanship Participant Benton Elk River Critters
Beef / Breeding Heifer / A041054: Beef - Simmental, Registered Junior Yearling
2230 Hackett, Leighton 3166 3rd Beef Showmanship Callback Benton Elk River Critters
Beef / Breeding Heifer / A041079: Beef - Commercial Junior Yearling
2152 Arnold, Blake 3057 4th Benton Duelm
2160 Betker, Ashley 3068 1st Beef Showmanship Callback Benton Elk River Critters
Beef / Dairy Steer / A091001: Dairy Steer - Pure Breed
2161 Blank, Gracie 3069 4th Interview Finalist Benton Duelm
2162 Blank, Megan 3070 3rd Benton Duelm
2208 Dahler, Chase 3140 5th Benton Cornerstone Clovers
2236 Henry, Chase 3173 3rd Benton Duelm
2284 Pyka, Alivia 3260 5th Benton Graham
2285 Pyka, Brandon 3261 Purple 1st Benton Graham
Beef / Dairy Steer / A091002: Dairy Steer - Crossbred Division
2231 Hackett, Madison 3169 Purple 1st Champion Crossbred Dairy Steer Benton Graham
Beef / Market Beef / A081007: Steer - Hereford, Registered
2282 Prom, Joseph 3258 7th Benton Duelm
Beef / Market Beef / A081010: Steer - Slick-Shorn
2283 Prom, Matthew 3259 9th Benton Duelm
Beef / Market Beef / A081011: Steer - Crossbreds and Other Breeds
2188 Corrigan, Clay 3114 8th Benton Duelm
Club Expressive Arts / Share-The-Fun / Share-The-Fun - Livestock Weekend
2164 bosshart, Audrey 3074 Green Benton Cornerstone Clovers
2165 bosshart, Grace 3075 Green Benton Cornerstone Clovers
2205 Craft, Madelyn 3128 Green Benton Cornerstone Clovers
2207 Dahler, Addison 3132 Green Benton Cornerstone Clovers
2208 Dahler, Chase 3133 Green Benton Cornerstone Clovers
2220 Dahler, Jack 3142 Green Benton Cornerstone Clovers
2221 Dahler, Lauren 3143 Green Benton Cornerstone Clovers
2253 Kuklok, Marissa 3208 Green Benton Cornerstone Clovers
2286 Rahm, Malorie 3262 Green Benton Cornerstone Clovers
2287 Rahm, Marnie 3263 Green Benton Cornerstone Clovers
2288 Rahm, Maya 3264 Green Benton Cornerstone Clovers
2338 Swanson, Ashlyn 3323 Green Benton Cornerstone Clovers
2339 Swanson, Brooke 3326 Green Benton Cornerstone Clovers
Dairy / Dairy / B041003: Dairy - Jersey Aged Cow, Five Years +
2233 Halverson, Christian 3170 Purple 2nd Benton Green Acres
2234 Halverson, Daniel 3171 Purple 3rd Benton Green Acres
Dairy / Dairy / B041005: Dairy - Jersey Winter or Fall Calf
2243 Jurek, Kaylee 3194 Purple 2nd Benton Elk River Critters
2281 Popp, Nathan 3256 Purple 1st Champion Jersey Heifer, Reserve Champion Dairy Showperson Advanced Division Benton Elk River Critters
Dairy / Dairy / B041006: Dairy - Jersey Summer or Spring Yearling
2290 Ratka, Aubrey 3266 Blue 5th Benton Green Acres
Dairy / Dairy / B041007: Dairy - Jersey Winter or Fall Yearling
2242 Jurek, Abbey 3191 Blue 4th Benton Elk River Critters
Dairy / Dairy / B041023: Dairy - Red & White, Three or Four Year Old
2325 Scapanski, Adam 3303 Purple 2nd Benton Elk River Critters
Dairy / Dairy / B041026: Dairy - Red & White, Winter or Fall Calf
2163 Bomstad, Marissa 3072 Purple 2nd Benton Graham
Dairy / Dairy / B041058: Dairy - Holstein, Registered - Summer Yearling
2280 Popp, Carson 3255 Blue 4th Benton Graham
Dairy / Dairy / B041069: Dairy - Holstein, Grade - Fall Calf
2344 Vannurden, Rees 3332 Blue Benton Graham
Dairy / Dairy / B041070: Dairy - Holstein, Grade - Summer Yearling
2326 Schreindl, Emily 3306 Blue 4th Benton Graham
Dairy / Dairy / B041071: Dairy - Holstein, Grade - Spring Yearling
2330 Schreindl, Tanner 3311 Blue 3rd Benton Graham
Goat - Meat / Meat - Market Goat / D071001: Meat Market Goat - Altered Male
2166 Boyle, Travis 3077 Blue Benton Green Acres
Goat - Meat / Meat Goat Doe / D081004: Senior Meat Breeding Doe Kid
2158 Benc, Makayla 3066 Red Benton St Pat's
2246 Kipka, Riley 3202 Red Benton St Pat's
Lama / Lama - Showmanship / Lama Showmanship - Intermediate - Gr. 6-8
2224 Felchle, Jayden 3146 Red Benton Central MN Llama Club
2225 Felchle, Mackenzie 3150 Blue Ninth Place Intermediate Lama Showperson Benton Central MN Llama Club
2240 Janski, Emmilie (Emmi) 3184 Blue Sixth Place Intermediate Lama Showperson Benton Central MN Llama Club
2256 Lenz, Marizza 3211 Red Benton Minden
2273 Pederson, Isabella 4980 Purple Fourth Place Intermediate Lama Showperson Benton
Lama / Lama - Showmanship / Lama Showmanship - Senior - Gr. 9-10
2237 Janski, Chloe 3174 Red Benton Central MN Llama Club
2257 Lenz, Mickaila 3217 Blue Ninth Place Senior Lama Showperson Benton Minden
Lama / Lama- all classes / 1: Lama Obstacle Course
2224 Felchle, Jayden 3147 White Benton Central MN Llama Club