Fair Logo

2023 4-H at the Minnesota State Fair

Fair Results Back

Viewing records 1-50 of 110
Results last updated at: 05/18/2024 7:02 AM
Exhibitor # Exhibitor Name Entry # Description Ribbon Placing Awards County Club
Goat - Dairy / Dairy Goat / C041001: Dairy Goat - Alpine - Junior Doe Kid
133 Huwe, Elyse 99 3rd Wadena Wadena Juniors 4-H Club
676 Smith, Taryn 902 1st Reserve Champion Alpine Junior Doe Wright The Rockets
2792 Frederickson , Natalia 4034 2nd Brown Milford
Goat - Dairy / Dairy Goat / C041003: Dairy Goat - Alpine - Dry Yearling Doe
4230 Feltmann, Morgan 6257 1st Champion Alpine Junior Doe McLeod Winsted Jolly Juniors
Goat - Dairy / Dairy Goat / C041005: Dairy Goat - Alpine - Milking Two Year Old Doe
204 Coudron, Kathryn 203 3rd Reserve Champion Senior Showmanship A Redwood Milroy Go Getters
1382 Bauschke, Vivian 2004 2nd Scott Shakopee Super Seekers
1673 Drogemuller, Megan 2431 4th Interview Finalist Fillmore Root River Rabbits
3754 Curtis, Luke 5621 1st Champion Alpine Senior Doe Martin Galena 4-H Club
4275 Hokanson, Faith 6310 5th Douglas Moe
Goat - Dairy / Dairy Goat / C041006: Dairy Goat - Alpine - Milking Doe - Three or Four Years Old
3085 Johnson, Ava 4401 1st Champion Senior Showmanship B Washington Town of May 4-H Club
3755 Curtis, Morgan 5622 2nd Martin Galena 4-H Club
Goat - Dairy / Dairy Goat / C041007: Dairy Goat - Alpine - Milking Doe - Five Years and Older
3753 Curtis, Evelyn 5619 2nd Interview Finalist Martin Galena 4-H Club
3877 Nelson, Emalee 5759 1st Reserve Champion Alpine Senior Doe Carlton Sunshine Acres
4274 Hokanson, MaKena 6309 3rd Douglas Moe
Goat - Dairy / Dairy Goat / C041016: Dairy Goat - Lamancha - Senior Doe Kid
312 Hodgkins, Bailey 340 2nd Interview Finalist Waseca Clover Clan
1796 Olson, Wyatt 2596 3rd Freeborn Hayward 4-H Club
2373 Thompson, Liam 3419 1st Mower Lyle Area Willing Workers
Goat - Dairy / Dairy Goat / C041017: Dairy Goat - Lamancha - Dry Yearling Doe
480 Case, Carter 606 3rd Blue Earth Top Notchers
1140 Gartner, Owen 1655 2nd Reserve Champion LaMancha Junior Doe Faribault Independent - Faribault County
4056 Mattson, Samantha 6004 1st Best in Show Junior Doe, Champion LaMancha Junior Doe, Champion Senior Showmanship C McLeod Glencoe Jr Pioneers
Goat - Dairy / Dairy Goat / C041018: Dairy Goat - Lamancha - Milking Yearling Doe
329 Myers, Alexis 364 1st Reserve Champion LaMancha Senior Doe Waseca Riverside Ramblers
2372 Thompson, Clara 3417 2nd Champion Senior Showmanship A, Interview Finalist Mower Lyle Area Willing Workers
Goat - Dairy / Dairy Goat / C041019: Dairy Goat - Lamancha - Milking Two Year Old Doe
517 Johnson, Zoe 641 1st Reserve Champion Senior Showmanship B Blue Earth Clever Clovers
4164 Stockwell, Camerain 6161 2nd Itasca Deer River Northern Stars 4-H Club
Goat - Dairy / Dairy Goat / C041020: Dairy Goat - Lamancha - Milking Doe - Three or Four Years Old
1579 Worm, Chloee 2270 1st Champion LaMancha Senior Doe, Reserve Champion Intermediate Showmanship C Scott Helping Hand
Goat - Dairy / Dairy Goat / C041022: Dairy Goat - Nigerian Dwarf - Junior Doe Kid
114 Throener, Landon 67 1st Morrison Livestock Legends 4-H Club
Goat - Dairy / Dairy Goat / C041023: Dairy Goat - Nigerian Dwarf - Senior Doe Kid
127 Anez, Chance 91 9th Morrison Livestock Legends 4-H Club
1558 Hahn, Kennedy 2238 1st Reserve Champion Nigerian Dwarf Junior Doe Sibley Arlington Conquerors
1666 Schultz, Dylan 2422 4th Fillmore Challenging Workers
2089 Pfiefer, Haley 3037 3rd Interview Finalist Olmsted Little Valley Victors
2436 Silbaugh, Meryn 3515 6th Mower Enterprise 4-H Club
2709 Barber, Grace 3930 2nd Nobles Elk Tip Toppers
2962 Hillenbrand , Kelsey 4249 5th Kandiyohi Kandi Countrysiders
3284 Quiram, Mona 4701 7th Stevens Lake Hattie
4125 Lane, Brekke 6114 10th Interview Finalist Itasca Blackberry 4-H Club
4236 Cimbura, Owinn 6265 8th Douglas Hoofbeats
Goat - Dairy / Dairy Goat / C041024: Dairy Goat - Nigerian Dwarf - Dry Yearling Doe
412 LaCroix, Ellery 486 4th Rice Happy Hounds
890 Berckes, Candace 1233 9th Stearns Albany Southsiders
905 Kalthoff, Laina 1259 5th Stearns Albany Southsiders
1240 LeBlanc, Kennedi 1808 7th Chippewa Chippewa Champs
1368 Springer, Grace 1984 10th Wabasha Minnesota Midgets
1373 Stromness, Aubrey 1990 1st Champion Nigerian Dwarf Junior Doe Wabasha Glasgow Go Getters
1405 Balas, Sophia 2034 3rd Olmsted Little Valley Victors
2176 Peltz, Alex 3157 6th Benton Snappy Elmdalers 4-H Club
3078 Kleindl, Xavier 4397 8th Stevens Pep & Progress
3369 Ellingson, Kianna 5066 2nd Interview Finalist Beltrami Rural Ranchers
Goat - Dairy / Dairy Goat / C041025: Dairy Goat - Nigerian Dwarf - Milking Yearling Doe
368 Elsenpeter, Adlee 423 2nd Interview Finalist Wright Roaming Buffalo
2578 Pakkala, Lilja 3746 1st Otter Tail - East Heinola Hustlers
Goat - Dairy / Dairy Goat / C041026: Dairy Goat - Nigerian Dwarf - Milking Two Year Old Doe
320 Klaras, Jacob 353 4th Champion Intermediate Showmanship A Waseca Hartland 4-H Club
548 Hafften, Makaya 700 1st Wright Roaming Buffalo