2023 4-H at the Minnesota State Fair

Fair Results Back

Viewing records 1-50 of 252
Results last updated at: 12/08/2023 6:38 AM
Exhibitor # Exhibitor Name Entry # Description Ribbon Placing Awards County Club
Rabbit / Breeding Rabbit / G041001: Rabbit - Californian - Senior Buck
1653 Rolfs, Hope 2398 Blue Fillmore Independent - Fillmore County
Rabbit / Breeding Rabbit / G041003: Rabbit - Californian - Intermediate Buck
2491 Klouse, Alyssa 3593 Purple Interview Finalist, Ninth Place Senior Showmanship, Reserve Champion Californian Mower Windom 4-H Club
Rabbit / Breeding Rabbit / G041005: Rabbit - Californian - Junior Buck
2691 Trautman, Amber 3896 Blue Becker Burlington Cubs
Rabbit / Breeding Rabbit / G041006: Rabbit - Californian - Junior Doe
328 Moorman, Mackenzee 363 Purple Champion Californian Waseca Janesville Jacks & Jills
Rabbit / Breeding Rabbit / G041007: Rabbit - Champagne d'Argent - Senior Buck
1992 Bureau, Louis 2900 Blue Olmsted Interstate Hi-Flyers
3358 Braaten, Temperance 4877 Blue Beltrami Rural Ranchers
Rabbit / Breeding Rabbit / G041008: Rabbit - Champagne d'Argent - Senior Doe
717 Kellogg, Ruby 964 Blue Interview Finalist Dodge Eden Progressive Gophers
1329 Radil, Evan 1923 Blue Pope Benwade Blazers
1922 Johnshoy, Hannah 2770 Blue Clearwater Ribbon Wranglers
2555 Clark, Rylan 3701 Purple Champion Champagne d'Argent, Third Place Advanced Showmanship Mower Enterprise 4-H Club
Rabbit / Breeding Rabbit / G041010: Rabbit - Champagne d'Argent - Intermediate Doe
3617 Hanson, Chloe 5259 Blue Interview Finalist Dakota Happy Go Getters 4-H Club
4043 Klatt-Crusan, Ralph 5985 Blue Wilkin Kent Quad-H
Rabbit / Breeding Rabbit / G041011: Rabbit - Champagne d'Argent - Junior Buck
4110 Yates, Nora 6086 Purple McLeod Acoma Acorns
Rabbit / Breeding Rabbit / G041012: Rabbit - Champagne d'Argent - Junior Doe
4112 Yates, Orrin 6092 Purple Reserve Champagne d'Argent McLeod Acoma Acorns
Rabbit / Breeding Rabbit / G041013: Rabbit - Dutch - Senior Buck
601 Scanlan, Paisley 783 Purple Reserve Champion Dutch Dodge Oslo All Stars
3883 Mowers, Ariah 5765 White Steele Lemond Snappy Boosters
Rabbit / Breeding Rabbit / G041014: Rabbit - Dutch - Senior Doe
3560 Deplazes, Lucas 5192 Blue Champion Intermediate Showmanship, Interview Champion - Chair Winner, Interview Finalist Dakota Empire Rockets 4-H Club
Rabbit / Breeding Rabbit / G041015: Rabbit - Dutch - Junior Buck
2495 Klouse, Brianna 3604 Blue Interview Finalist Mower Windom 4-H Club
Rabbit / Breeding Rabbit / G041016: Rabbit - Dutch - Junior Doe
297 Bethke, August 320 Red Third Place Intermediate Showmanship Waseca Waldorf Peppy Peppers
3559 Deplazes, Allison 5189 Purple Champion Dutch, Fifth Place Senior Showmanship, Interview Champion - Chair Winner, Interview Finalist Dakota Empire Rockets 4-H Club
Rabbit / Breeding Rabbit / G041017: Rabbit - Flemish Giant - Senior Buck
301 Feldkamp, Joe 324 Blue Waseca Clover Clan
4067 Jaster, Josephina 6021 Blue Houston Wilmington Gophers
Rabbit / Breeding Rabbit / G041018: Rabbit - Flemish Giant - Senior Doe
610 Manuel, Maria 1377 Purple Champion Flemish Giant Wright Willing Workers
2415 Meyer, Heather 3484 Blue Interview Finalist Mower Enterprise 4-H Club
2685 Sellgren, Abigail 3889 Blue Becker Burlington Cubs
3146 Mayers, Vivian 4490 Blue Carver Circle C
3291 Sleiter, Denica 4731 Blue Stevens Swan Lake
Rabbit / Breeding Rabbit / G041019: Rabbit - Flemish Giant - Intermediate Buck
3901 Oltmans, Brody 5787 Purple Reserve Champion Flemish Giant Steele Pratt Commandoes
Rabbit / Breeding Rabbit / G041020: Rabbit - Flemish Giant - Intermediate Doe
2035 Beehler, Lyla 2958 Blue Benton Duelm
Rabbit / Breeding Rabbit / G041023: Rabbit - Havana - Senior Buck
1040 Skjerven, Austin 1481 Blue Marshall New Maine
4145 Morris, Hope 6143 Purple Itasca Livestock Project 4H Club
Rabbit / Breeding Rabbit / G041024: Rabbit - Havana - Senior Doe
1554 Meseck, Miranda 2236 Blue Interview Finalist Olmsted Independent - Olmsted County
3742 Maday, Ash 5596 Purple Reserve Champion Havana, Sixth Place Advanced Showmanship Martin Silver Lake 4-H Club
3999 Brandt, Josie 5917 Blue Swift Clontarf Haymakers
4001 Bratsch, Mackton 5920 Blue Swift Clontarf Haymakers
4006 Erlandson, Gracy 5926 Blue Swift Clontarf Haymakers
Rabbit / Breeding Rabbit / G041025: Rabbit - Havana - Junior Buck
4002 Bratsch, Nolan 5922 Blue Swift Clontarf Haymakers
Rabbit / Breeding Rabbit / G041026: Rabbit - Havana - Junior Doe
915 Moscho, Alex 1274 Purple Champion Havana Stearns Adley Creek
3752 cervantes, Allie 5615 Blue Martin Silver Lake 4-H Club
Rabbit / Breeding Rabbit / G041027: Rabbit - Holland Lop - Senior Buck
165 Saunders, JD 149 Red Wadena Spirit Clover 4-H Club
1851 Fisher, Hailey 2662 Red Freeborn Moscow 4-H Club
1852 Fisher, Bryce 2663 Red Freeborn Moscow 4-H Club
1915 Messerli, Eden 2754 Red Sibley Blazin' West Stars
2237 Long, Jayden 3264 Blue Meeker Cosmos Comets
2256 Aragon, Elena 3288 Blue Interview Finalist Anoka Independent - Anoka County
2659 Haugrud, Lilly 3862 Purple Becker Burlington Cubs
2793 VanDerlinden, Macy 4031 Blue Nobles 4-H Clovers
3163 Moist, Christian 4521 Blue Kandiyohi Little Crow
3528 Neyens, Shelby 5124 Red Lyon Minneota Ribbon Wranglers
3635 Kendle , Lilly 5300 Blue Dakota Happy Go Getters 4-H Club