2023 Butler County KS 4-H/FFA Fair
Fair Results
Back
Division
All
Beef / 101: Bucket Calf Interview Class
Beef / 102: Bucket Calf Showmanship
Beef / 103: Breeding Beef
Beef / 104: Market Beef
Beef / 105: Beef Showmanship
Clothing / 201: Clothing Construction
Clothing / 202: Fashion Revue - Buymanship
Clothing / 203: Fashion Revue - Constructed Garment
Clothing / 204: Fashion Revue - Versatility Classes
Club/Chapter Banners / 205: Club/Chapter Banners
Dairy / 107: Dairy Cattle
Dairy / 108: Dairy Cattle Showmanship
Dairy / 109: Dairy Does
Dairy / 110: Market Dairy Wether
Dairy / 111: Dairy Goat Showmanship
Educational Exhibits / 206: Educational Exhibits
Entomology / 207: Collection Classes
Entomology / 208: Notebook Classes
Entomology / 209: Educational Display Classes
Fiber Arts / 210: General Fiber Arts
Fiber Arts / 211: Crochet
Fiber Arts / 212: Knitting
Foods / 213: Foods & Nutrition
Foods / 214: Food Preservation
Geology & Lapidary / 215: Geology
Geology & Lapidary / 216: Lapidary
Horse / 112: All Horse Classes
Meat Goats / 113: Breeding Meat Goat Does
Meat Goats / 114: Market Meat Goats
Meat Goats / 115: Meat Goat Showmanship
Photography / 217: Photography
Pigeon / 116: Pigeons
Plant Science / 218: Floriculture
Plant Science / 219: Horticulture
Poultry / 117: Poultry
Public Presentations / 220: Public Presentation
Rabbit / 118: Rabbits
Rabbit / 119: Rabbit Showmanship
Sheep / 120: Breeding Ewes
Sheep / 121: Market Lamb
Sheep / 122: Sheep Showmanship
STEM / 221: Ag Mechanics
STEM / 222: Architectural Block Construction
STEM / 223: Energy Management
STEM / 224: Robotics
STEM / 225: Rocketry
STEM / 226: Unmanned Aerial Systems
Swine / 123: Breeding Gilt
Swine / 124: Market Swine
Swine / 125: Swine Showmanship
Visual Arts / 227: Clay and Ceramics
Visual Arts / 228: Fine Arts
Visual Arts / 229: Leather and Jewelry
Visual Arts / 230: Three-Dimensional
Visual Arts / 231: General Crafts
Woodworking / 232: Woodworking
Sort by
Default
Ribbon
Placing
County
ExhibitorName
County
All
Atchison County
Barber County
Brown County
Butler County
Central Kansas, Minneapolis
Central Kansas, Salina
Cherokee County
Clark County
Coffey County
Comanche County
Cottonwood, Great Bend
Cottonwood, Hays
Cowley County
Dickinson County
Doniphan County
Douglas County
Edwards County
Finney County
Flint Hills, Cottonwood Falls
Flint Hills, Council Grove
Ford County
Frontier, Garnett
Frontier, Lyndon
Frontier, Ottawa
Geary County
Golden Prairie, Gove
Golden Prairie, Oakley
Golden Prairie, Wakeeney
Graham County
Grant County
Gray County
Greeley County
Greenwood County
Hamilton County
Harper County
Harvey County
Haskell County
Hodgeman County
Johnson County
Kearny County
Kingman County
Kiowa County
Leavenworth County
Lyon County
Marais des Cygnes, Mound City
Marais des Cygnes, Paola
Marion County
Marshall County
McPherson County
Meade County
Meadowlark, Holton
Meadowlark, Oskaloosa
Meadowlark, Seneca
Midway, Ellsworth
Midway, Russell
Morton County
Pawnee County
Phillips-Rooks, Phillipsburg
Phillips-Rooks, Stockton
Post Rock, Beloit
Post Rock, Lincoln
Post Rock, Mankato
Post Rock, Osborne
Post Rock, Smith Center
Pottawatomie County
Pratt County
Rawlins County
Reno County
Rice County
Riley County
River Valley, Belleville
River Valley, Clay Center
River Valley, Concordia
River Valley, Washington
Rolling Prairie, Howard
Rolling Prairie, Sedan
Scott County
Sedgwick County
Seward County
Shawnee County
Southwind, Erie
Southwind, Fort Scott
Southwind, Iola
Stafford County
Stanton County
State Office County
Stevens County
Sumner County
Sunflower, Goodland
Sunflower, Sharon Springs
Sunflower, St. Francis
Thomas County
Training 1 County
Training 2 County
Twin Creeks, Hoxie
Twin Creeks, Norton
Twin Creeks, Oberlin
Wabaunsee County
Walnut Creek, Dighton
Walnut Creek, LaCrosse
Walnut Creek, Ness City
Wichita County
Wildcat, Altamont
Wildcat, Fredonia
Wildcat, Girard
Wildcat, Independence
Woodson County
Wyandotte County
Exhibitor First or Last Name
Search
Viewing records 1-50 of 1584
Results last updated at: 05/14/2024 9:52 PM
Updating
Download as Excel Spreadsheet
Exhibitor #
Exhibitor Name
Entry #
Description
Ribbon
Placing
Awards
County
Club
FFA Fair
/
Beef
/
Beef Showmanship
/
01: Sr. Showmanship 14-18 yrs. old
2
Miller, Cally
24
Blue
Reserve Champion Showmanship
Butler County
Cassoday Boosters
9
Miller, Cami
36
Blue
Champion Showmanship
Butler County
Cassoday Boosters
22
Martin, Chloe
151
Blue
Butler County
Flint Hills
42
Parker, Kyle
405
Blue
5th
Butler County
Flint Hills
134
Hebb, Kolby
1356
Blue
Bluestem FFA
135
Hebb, Korbin
1357
Blue
5th
Bluestem FFA
159
Scribner, Laura
1565
Blue
Butler County
Cassoday Boosters
160
Scribner, Emily
1577
Blue
Butler County
Cassoday Boosters
62
Wooderson, Tucker
1619
Blue
Butler County
Lily Lake
137
Fleming, Adelaide
2292
Blue
3rd
Butler County
75
Fleming, Maeve
2293
Blue
Butler County
112
Razey, Lily
2435
Blue
Butler County
Benton Busy Bees
33
Camac, Cade
2561
Blue
Butler County
Lily Lake
FFA Fair
/
Beef
/
Beef Showmanship
/
02: Int. Showmanship 10-13 yrs. old.
10
McLaughlin, Harley
60
Blue
3rd
Butler County
North Butler
41
Parker, Luke
402
Blue
Butler County
Flint Hills
77
Amend, Ella
683
Blue
Butler County
North Butler
116
Brackenridge, Cora
1109
Blue
1st
Champion Showmanship
Butler County
North Butler
162
Scribner, Jacob
1599
Blue
Butler County
Cassoday Boosters
150
Smithson, Janelle
2008
Blue
Butler County
Hickory Helpers
36
Waller, Makinsey
2288
Blue
5th
Butler County
38
Waller, Remington
2290
Blue
4th
Butler County
138
Fleming, RoseMarie
2294
Blue
Butler County
111
Razey, Josie
2433
Blue
2nd
Reserve Champion Showmanship
Butler County
Benton Busy Bees
FFA Fair
/
Beef
/
Beef Showmanship
/
03: Jr. Showmanship 7-9 yrs. old
37
Waller, Reagan
2289
Blue
3rd
Butler County
139
Fleming, John
2291
Blue
2nd
Reserve Champion Showmanship
Butler County
107
Razey, Isaac
2430
Blue
1st
Champion Showmanship
Butler County
Benton Busy Bees
FFA Fair
/
Beef
/
Breeding Beef
/
01: Sr. Heifer Calf 7-10 months
9
Miller, Cami
37
Blue
2nd
Reserve Breed Champion, Reserve Supreme Heifer
Butler County
Cassoday Boosters
FFA Fair
/
Beef
/
Breeding Beef
/
02: Summer Yearling Heifer 11-14 months
111
Razey, Josie
1010
Blue
1st
Breed Champion
Butler County
Benton Busy Bees
FFA Fair
/
Beef
/
Breeding Beef
/
03: Junior Yearling 15-18 months
2
Miller, Cally
27
Blue
1st
Breed Champion, Supreme Heifer
Butler County
Cassoday Boosters
9
Miller, Cami
51
Blue
1st
Breed Champion
Butler County
Cassoday Boosters
42
Parker, Kyle
407
Blue
1st
Reserve Breed Champion
Butler County
Flint Hills
77
Amend, Ella
677
Blue
2nd
Reserve Champion Commercial
Butler County
North Butler
FFA Fair
/
Beef
/
Breeding Beef
/
04: Senior Yearling 19-22 months
77
Amend, Ella
678
Blue
1st
Champion Commercial
Butler County
North Butler
FFA Fair
/
Beef
/
Breeding Beef
/
05: Cow Calf Pair
2
Miller, Cally
25
Blue
1st
Supreme Cow/Calf Pair
Butler County
Cassoday Boosters
FFA Fair
/
Beef
/
Bucket Calf Interview Class
/
01: 10-12 yr. old Interview
43
Tetrick, Blake
412
Blue
Butler County
Cassoday Boosters
57
Wiseman, Kooper
527
Blue
Butler County
Hickory Helpers
97
Lies, Hunter
924
Blue
Butler County
Hickory Helpers
149
Holliday, Allison
1481
Blue
Butler County
Benton Busy Bees
161
Hutfles, Cecilia
1597
Blue
Butler County
Benton Busy Bees
154
Riead, Hailey
1953
Blue
Butler County
Hickory Helpers
FFA Fair
/
Beef
/
Bucket Calf Interview Class
/
02: 7-9 yr. old Interview
7
Neuhaus, Alexander
15
Blue
Butler County
Lily Lake
24
Brewer, Gracia
223
Blue
Butler County
North Butler
39
Brenton, Toby
359
Blue
Butler County
Flint Hills
56
Wiseman, Braxton
524
Blue
Butler County
Hickory Helpers
76
Amend, Julia
665
Blue
Butler County
North Butler
98
Lies, Cheyenne
1626
Blue
Butler County
Hickory Helpers
153
Riead, Eli
1954
Blue
Butler County
Hickory Helpers
203
Rickard, Case
2161
Blue
Butler County
Cassoday Boosters
205
Worrell, Natalie
2201
Blue
Butler County
North Butler
FFA Fair
/
Beef
/
Bucket Calf Showmanship
/
01: 10-12 yr. old Showmanship
43
Tetrick, Blake
411
Blue
Champion Showman
Butler County
Cassoday Boosters
«
Previous
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
»
Next