2018 4-H at the Minnesota State Fair

Fair Results Back

Viewing records 1-37 of 37
Results last updated at: 11/12/2018 4:51 PMUpdating
Exhibitor # Exhibitor Name Entry # Description Ribbon Placing Awards County Club
Beef / Cow and Calf / A061001: Beef - Cow and Calf - All Other Breeds, Registered
2075 Gerlach, Samantha 2843 Blue 7th Third place Intermediate Cow/Calf-Prospect Calf Showperson Pine
2469 Betker, Ashley 3375 Blue 6th Benton
2687 Eisenbraun, Ashley 3679 Blue 4th Meeker
3565 Moller, Katie 5001 Purple 2nd Reserve Champion Other Breeds Cow/Calf Pair Mille Lacs Silver Lakers
3768 Kathrein, Kendra 5243 Purple 1st Champion Other Breeds Cow/Calf Pair, Third Overall Cow/Calf Pair Morrison Livestock Legends 4-H Club
3926 Schafer, Anika 5446 Blue 5th Goodhue Belvidere Happy-Go-Luckies
4288 Pieper, Emily 5976 Purple 3rd Washington Town of May 4-H Club
4568 Rohner, Macy 6410 Red 8th Kandiyohi Country Kids
Beef / Cow and Calf / A061002: Beef - Cow and Calf - Commercial
184 Desens, Dustin 231 Red 5th Wright
430 Halbersma, Crystal 560 Purple 2nd Reserve Champion Commercial Beef Cow/Calf Pair Todd
1511 Hillman, Addison 2039 Blue 3rd Crow Wing
4569 Rohner, Madison 6413 Blue 4th Kandiyohi Country Kids
5099 Boesl, Cora 7131 Purple 1st Champion Commercial Beef Cow/Calf Pair, Grand Champion Cow/Calf Pair Douglas Chippewans
Beef / Cow and Calf / A061003: Beef - Cow and Calf - Black Angus, Registered
830 Sirek, Megan 1077 Blue 4th Rice
1569 Latzke, Jordan 2126 Purple 2nd Reserve Champion Black Angus Cow/Calf Pair Sibley
2170 Weber, Matthew 2978 Purple 1st Champion Black Angus Cow/Calf Pair, Champion Cow/Calf Pair & Prospect Market Calf Showperson Intermediate Divison, Reserve Grand Champion Cow/Calf Pair Lincoln
4797 Ford, Taylor 6732 Blue 3rd Reserve Champion Cow/Calf Pair & Prospect Market Calf Showperson Intermediate Division Murray Cameron
Beef / Cow and Calf / A061004: Beef - Cow and Calf - Red Angus, Registered
1491 Rahto, Maren 2008 Blue 4th Crow Wing
1945 Schuler, Alayna 3518 Purple 2nd Reserve Champion Red Angus Cow/Calf Pair Chippewa
4945 Bolduan, Heidi 6923 Purple 3rd Houston Mayville Blue Ribbon Strivers
5207 Larson, Cadence 7254 Purple 1st Champion Red Angus Cow/Calf Pair Swift Swift Falls Winners
Beef / Cow and Calf / A061005: Beef - Cow and Calf - Hereford, Registered
920 Zepeda, Tagen 1212 Red 3rd Big Stone
1090 Penzenstadler, Elle 1449 Blue 2nd Reserve Champion Hereford Cow/Calf Pair Chisago
1236 Hochhalter, Bradley 1654 Red 4th Clay
1913 Ochsendorf, Kami 2619 Red 5th Chippewa
2320 Rupprecht, Alanis 3167 Purple 1st Champion Hereford Cow/Calf Pair Pennington
Beef / Cow and Calf / A061006: Beef - Cow and Calf - Shorthorn and Shorthorn Plus, Registered
892 Goplen, Tyler 1169 Purple 1st Champion Shorthorn Cow/Calf Pair Yellow Medicine
3911 Gilbertson, Joshua 5426 Blue 2nd Reserve Champion ShorthornCow/Calf Pair Beltrami Deer Lake Flyers 4-H Club
Beef / Cow and Calf / A061007: Beef - Cow and Calf - Simmental (Purebred and Foundation), Registered
372 Marg, Shawn 490 Blue 2nd Champion Cow/Calf Pair & Prospect Market Calf Showperson Senior Division Winona
1318 Kutney, Mykenzie 1774 Red 7th Isanti
1502 Latzke, McKenzie 2024 Purple 3rd Reserve Champion Simmental Cow/Calf Pair Sibley
1556 Peterson, Baleigh 2107 Blue 5th Sibley
1688 Brass, Colin 2281 Red 9th Olmsted
2389 Burgett, Ethan 3268 Red 8th Freeborn
2550 Hackett, Leighton 3828 Blue 4th Fourth place Senior Cow/Calf-Prospect Calf Showperson Benton
5173 Bailey, Jayden 7216 Blue 6th Swift Lake Hazel Eager Beavers
5288 Otto, Madalynn 7352 Purple 1st Champion Simmental Cow/Calf Pair Douglas Moses and Aaron