2018 4-H at the Minnesota State Fair

Fair Results Back

Viewing records 1-41 of 41
Results last updated at: 11/21/2018 2:07 AM
Exhibitor # Exhibitor Name Entry # Description Ribbon Placing Awards County Club
Rabbit / Market Rabbit / G071001: Market Rabbit - Single Fryer
204 Thielen, Nicholas 256 Blue 10th Sherburne
214 Benker, Cora 277 Purple 1st Champion Rabbit Exhibit, Champion Senior Showmanship, Champion Single Fryer Wright
215 Benker, Lucas 278 Purple 2nd Reserve Champion Single Fryer Wright
603 Carter, Brianna 769 Blue Otter Tail - West
812 Meger, Rebecca 1057 Blue 8th Rice
1008 Larson, Kallie 1333 Blue 9th Stearns
1404 Hagedorn, Berkley 1885 Blue 7th Faribault
1720 White, Dharma 2323 Blue Olmsted
3474 Williams, Ashley 4899 Purple 3rd Fillmore Bloomfield Cloverleaves
3500 Voss, Ceceilia 4950 Blue Dakota Apple Seeds 4-H Club
4150 Klouse, Brianna 5763 Blue Mower Windom 4-H Club
5086 Simon, Ariel 7118 Blue Cottonwood Windom Workers/Dale Diggers
5220 Engelbrecht, Seth 7268 Blue 5th Douglas Lake Mary Troopers
5317 Vance, James 7384 Purple 4th Douglas Lake Mary Troopers
5324 Bundermann, Rylee 7392 Blue Douglas Lake Mary Troopers
Rabbit / Market Rabbit / G071002: Market Rabbit - Pen of Three Fryers
650 Wiezorek, Nicholas 843 Blue 6th Otter Tail - West
1007 Larson, Courtney 1331 Purple 3rd Stearns
3418 Rietheimer, Izayah 4900 Blue 5th Fillmore
3502 Voss, Lydia 4937 Blue 4th Dakota Apple Seeds 4-H Club
4751 Braatz, Abigail 6661 Purple 1st Reserve Champion Meat Pen Le Sueur Shining Frontiers
4753 Windt, Katie 6675 Purple 1st Champion Meat Pen Itasca Deer River Northern Stars 4-H Club
Rabbit / Market Rabbit / G072001: Rabbit Carcass
204 Thielen, Nicholas 257 Blue Sherburne
1007 Larson, Courtney 1332 Blue 10th Stearns
1008 Larson, Kallie 1334 Red Stearns
4753 Windt, Katie 6679 Blue Itasca Deer River Northern Stars 4-H Club
650 Wiezorek, Nicholas 7463 Blue 4th Otter Tail - West
3502 Voss, Lydia 7464 Blue 8th Dakota
3418 Rietheimer, Izayah 7465 Blue 7th Fillmore
4751 Braatz, Abigail 7466 Blue Le Sueur
214 Benker, Cora 7584 Blue 6th Wright
215 Benker, Lucas 7585 Blue Wright
5324 Bundermann, Rylee 7586 Blue Douglas
603 Carter, Brianna 7587 Red Otter Tail - West
5220 Engelbrecht, Seth 7588 Purple 2nd Reserve Champion Rabbit Carcass Douglas
1404 Hagedorn, Berkley 7589 Purple 3rd Faribault
4150 Klouse, Brianna 7590 Blue Mower
812 Meger, Rebecca 7591 Blue Rice
5086 Simon, Ariel 7592 Blue 9th Cottonwood
1720 White, Dharma 7594 Red Olmsted
3474 Williams, Ashley 7595 Blue 5th Fillmore
3500 Voss, Ceceilia 7608 Purple 1st Champion Rabbit Carcass Dakota