2018 4-H at the Minnesota State Fair

Fair Results Back

Viewing records 1-50 of 180
Results last updated at: 11/21/2018 2:39 AM
Exhibitor # Exhibitor Name Entry # Description Ribbon Placing Awards County Club
Beef / Breeding Heifer / A041018: Beef - Shorthorn, Summer Yearling
3087 Pysick, Abby 4329 Purple 6th Carver Youngwood
Beef / Breeding Heifer / A041020: Beef - Shorthorn, Senior Yearling
3025 Schoenbauer, Samantha 4213 Purple 1st Carver Youngwood
Beef / Breeding Heifer / A041074: Beef - Hereford, Registered Junior Yearling
3104 Heins, Sydney 4347 Red 4th Carver Carver Coyotes
3070 Frigard, Samantha 4354 Red 5th Carver Carver Coyotes
Beef / Market Beef / A081005: Steer - Angus, Registered
3027 Padilla, Rebecca 4220 Red 6th Carver Busy Beavers
Chef for a Day / Chef for a Day / Chef for a Day
2936 Strei, Benjamin 4065 Yellow Carver
1043 Larson, Nicholas 4273 Yellow Carver Pleasant Valley
1046 Larson, Thomas 4274 Yellow Carver Pleasant Valley
2969 Lohman, Elliott 8042 Yellow Carver
3043 Feist, Greta 8043 Yellow Carver
3649 Berger, Isaiah 8052 Yellow Carver
Dairy / Dairy / B041001: Dairy - Jersey 2 Year Old
3113 Vinkemeier, Cadee 4374 Blue 5th Dairy Showcase Participant Carver Independent
Dairy / Dairy / B041005: Dairy - Jersey Winter or Fall Calf
3029 Karels, Anna 4223 Purple 2nd Dairy Showcase Participant, Reserve Champion Total Merit Jersey Heifer Carver Youngwood
Dairy / Dairy / B041037: Dairy - Ayrshire Three or Four Year Old
3101 Vinkemeier, Collin 4345 Blue 3rd Dairy Showcase Participant Carver Independent
3105 Tober, Jessica 4369 Blue 2nd Honorable Mention - Showmanship Carver Independent
Dairy / Dairy / B041047: Dairy - Guernsey Winter or Fall Calf
3125 Kamps, Ben 4383 Purple 1st Reserve Champion Guernsey Heifer Carver Youngwood
3128 Kamps, Audrey 4385 Blue 3rd Dairy Showcase Participant Carver Youngwood
Dairy / Dairy / B041060: Dairy - Holstein, Registered - Winter Yearling
3059 Smith, Britney 4282 Purple 3rd Dairy Showcase Participant Carver Youngwood
Dairy / Dairy / B041061: Dairy - Holstein, Registered - Fall Yearling
3032 Karels, Isabela 4231 Purple Dairy Showcase Participant Carver Youngwood
Dairy / Dairy / B041063: Dairy - Holstein, Grade - Senior 2-Year Old
3038 Hedtke, Andrew 4237 Purple 2nd Reserve Champion Grade Holstein Cow Carver Mayer Riverside
Dairy / Dairy / B041064: Dairy - Holstein, Grade - Three Year Old Cow
3048 TESCH, WYATT 4250 Purple 1st Dairy Showcase Participant, Honorable Mention - Showmanship Carver Mayer Riverside
Dairy / Dairy / B041068: Dairy - Holstein, Grade - Winter Calf
3063 Klaustermeier, Hannah 4286 Purple 3rd Carver Benton Hilltoppers
Dairy / Dairy / B041070: Dairy - Holstein, Grade - Summer Yearling
3074 Pierson, Alexander 4305 Purple 1st Carver Mayer Riverside
Dairy / Dairy / B041073: Dairy - Holstein, Grade - Fall Yearling
3039 Hedtke, Matthew 4238 Purple 3rd Carver Mayer Riverside
Goat - Dairy / Dairy Goat / C041006: Dairy Goat - Alpine - Milking Doe - Three or Four Years Old
3102 penegor, lyndsey 4346 Blue Reserve Champion Novice Showmanship B Carver New Horizons
Goat - Dairy / Dairy Goat / C041038: Dairy Goat - Oberhasli - Dry Yearling Doe
3094 Buckentine, Anna 4343 Blue Champion Oberhasli Junior Doe, Showmanship- Purple Carver Independent
Goat - Dairy / Dairy Goat / C041069: Dairy Goat - Recorded Grade - Milking Doe - Three or Four Years Old
3100 Penegor, Logan 4344 Blue Champion Recorded Grade Senior Doe, Showmanship- Blue Carver New Horizons
Goat - Meat / Meat Goat Doe / D081001: Senior Yearling Meat Breeding Doe
3071 Manley, Collin 4304 Blue Carver Waconia Whiz Kids
Lama / Lama classes / 1: Lama Obstacle Course
2968 Lohman, Emma 4124 Blue Carver Pleasant Valley
2969 Lohman, Elliott 4202 Purple Carver Pleasant Valley
3024 Jacobsen, Riley 4209 Purple Carver Sugar City
3026 Schlosser, Mikayla 4216 Purple Champion Senior Obstacles Carver Watertown Willing Workers
3030 Nelson, Kylee 4225 Purple Carver Sugar City
3031 Nelson, Cole 4229 Purple Carver Sugar City
3054 Grant, Eleanor 4269 Blue Carver Watertown Willing Workers
3066 Strohsack, Danna 4291 Blue Carver Pleasant Valley
3068 Johnson, Savannah 4296 Blue Carver Pleasant Valley
3080 Wickenhauser, Paige 4316 Blue Carver Pleasant Valley
3081 Barden, Emily 4320 Blue Carver Sugar City
3062 Thom, Catherine 4332 Purple Champion Advanced Obstacles Carver
3169 Niebuhr, Nicole 4430 Purple Reserve Champion Advanced Obstacles Carver Sugar City
3112 Thom, Carolyn 5953 Blue Carver Pleasant Valley
4457 Carlin, Grace 6255 Red Carver Sugar City
3090 Schmitz, Brayden 6261 Blue Carver
4194 Worm, Eddie 6265 Purple Champion Intermediate Obstacles Carver
3076 Wickenhauser, Hailey 6342 Purple Reserve Champion Intermediate Obstacles Carver
Lama / Lama classes / 2: Lama Public Relations
2968 Lohman, Emma 4125 Red Carver Pleasant Valley
2969 Lohman, Elliott 4203 Blue Carver Pleasant Valley
3024 Jacobsen, Riley 4210 Blue Carver Sugar City
3026 Schlosser, Mikayla 4217 Purple Reserve Champion Senior Public Relations Carver Watertown Willing Workers