2021 4-H at the Minnesota State Fair

Fair Results Back

Viewing records 1-50 of 4862
Results last updated at: 08/17/2022 7:45 AMUpdating
Exhibitor # Exhibitor Name Entry # Description Ribbon Placing Awards County Club
Beef / Breeding Heifer / A041004: Beef - All Other Breeds, Registered Junior Yearling
2713 Wilking, Reese 3536 3rd Isanti Independent - Isanti County
3153 Smith, Kailey 4137 Purple 2nd Reserve Champion Other Breeds Heifer Dakota Douglas 4-H Club
3546 Johns, Sarah 4669 Purple 1st Champion Other Breeds Heifer Steele Straight River Stars
Beef / Breeding Heifer / A041009: Beef - Maine Anjou, Registered Junior Yearling
2224 Thorson, Emily 2869 Purple 1st Champion Maine- Anjou Heifer Freeborn Shellrock 4-H Club
2950 Mente, Justin 3866 Purple 2nd Reserve Champion Maine- Anjou Heifer Rock Magnolia Juniors 4-H Club
Beef / Breeding Heifer / A041011: Beef - Maintainer, Registered Spring Calf
282 Hoffbeck, Brynn 3713 Purple 1st Redwood
Beef / Breeding Heifer / A041013: Beef - Maintainer, Registered Summer Yearling
658 Vatthauer, Gradie 792 2nd Traverse Independent - Traverse County
3237 Willert, Kestlyn 4252 Purple 1st Lyon Coon Creek Cheerful Workers
Beef / Breeding Heifer / A041014: Beef - Maintainer, Registered Junior Yearling
331 Otto, Skylar 376 Purple 1st Champion Maintainer Heifer Redwood Springdale Climbers
2298 Folkerts, Kendra 2972 Purple 2nd Reserve Champion Maintainer Heifer Pipestone Jasper Jolly Juniors
3470 Kluis, Derek 4573 3rd Murray Fenton Friends
Beef / Breeding Heifer / A041016: Beef - Commercial Spring Calf
723 Rolfsmeier, Kennedy 882 Purple 1st Big Stone Prime Cut 4-H Club
1102 Landrum, Clare 1366 Purple 2nd Rice Warsaw Willing Workers
2580 McMullen, Paige 3366 5th Cottonwood Delton Doers
2581 Hansen, Gloria 3370 3rd Mower Enterprise 4-H Club
2685 Nickel, Jaden 3500 7th Nobles Elk Tip Toppers
2686 Nickel, Spenser 3502 8th Nobles Elk Tip Toppers
2927 Kinsinger, Nathan 3839 6th Rock Magnolia Juniors 4-H Club
1566 Lacek, Joseph 4470 9th Lincoln Ivanhoe Greenleaf
3611 Zwiener, Bo 4744 4th Steele Merry Lane
Beef / Breeding Heifer / A041017: Beef - Commercial Fall Calf
339 Zeug, Matthew 384 Purple 3rd Redwood Golden Gophers
495 Larum, Josie 589 6th Todd Golden Gophers 4-H Club
2384 Rohner, Libby 3081 7th Kandiyohi Country Kids
3461 Nelson, Sophia 4561 5th Murray Cameron
3647 Boesl, Rowan 4781 Purple 1st Douglas Chippewans
3748 Lamont, Keegen 4896 4th Le Sueur Farmers Friends
3777 Crouch, Shawn 4937 Purple 2nd Houston Newhouse Norsemen
Beef / Breeding Heifer / A041018: Beef - Commercial Summer Yearling
424 Simpson, Lane 492 6th Wright FarSide 4-Hers
459 Ramberg, Wesley 538 9th Polk Fertile
1115 Sirek, Bradan 1381 Purple 1st Reserve Champion Commercial Heifer Rice Webster Willing Workers
1260 Hanfler, Jaden 1589 Purple 2nd Morrison Livestock Legends 4-H Club
1979 Mulroy, Shelby 2549 8th Crow Wing Daggett Brook
2579 McMullen, Kylee 3363 4th Cottonwood Delton Doers
3241 Drake, Mady 4260 5th Brown Comfrey Comets
3447 Zenk, Michelle 4546 7th Murray Cameron
3527 Buck, Ezra 4650 3rd Steele Owatonna Victory Boosters
Beef / Breeding Heifer / A041019: Beef - Commercial Junior Yearling
103 Loverink, Payden 97 3rd Waseca Vista Busy Bees
140 Ekre, Carl 149 5th Clay Silver Lake
141 Ekre, Lily 150 6th Clay Silver Lake
557 Bunkowski, Breanna 669 4th Otter Tail - East Henning Shining Lights
792 Shanahan, Jackson 952 5th Fillmore Carimona Cruisers
811 Bjorklund, Lucas 975 Purple 1st Champion Commercial Heifer Otter Tail - West Nidaros
1019 Tysdal, Abby 1244 6th Otter Tail - West Fergus 4-H
1103 Landrum, Taylor 1368 2nd Rice Warsaw Willing Workers
1248 Mattson, Thea 1561 7th Becker Franklin
1652 Laures, Hallie 2070 5th Olmsted High Forest Chippewa Champions
1783 Syring, Tyler 2232 7th Yellow Medicine Oshkosh Wide Awakes
1799 Friemann, Matthew 2257 Purple 2nd Washington Riverside Routers 4-H Club
2086 Walzak, Jonathan 2697 4th St. Louis - North Wilpen
2297 Folkerts, Rylee 2970 Purple 1st Pipestone Jasper Jolly Juniors