2020 Woodson County Fair

Fair Results Back

Viewing records 1-50 of 673
Results last updated at: 09/23/2020 9:02 PMUpdating
Exhibitor # Exhibitor Name Entry # Description Ribbon Placing Awards County Club
4-H Building Exhibits / Clothing & Textiles / Clothing Buymanship / Class 1: Girls, age 7-13
60 Sievers, Briley 459 Blue Southwind District, Yates Center 3-IN-1
60 Sievers, Briley 465 Blue Southwind District, Yates Center 3-IN-1
63 Birk, Jaylynn 488 Purple Champion Girls Buymanship 13 & Under Southwind District, Yates Center Eager Beavers
63 Birk, Jaylynn 489 Purple Southwind District, Yates Center Eager Beavers
63 Birk, Jaylynn 490 Purple Champion Girls Buymanship 13 & Under Southwind District, Yates Center Eager Beavers
66 Yoho, Quinlyn 552 Blue Southwind District, Yates Center Eager Beavers
70 Barney, Hallie 674 Blue Southwind District, Yates Center Eager Beavers
76 Tidd, Mylin 675 Purple Reserve Champion Girls Buymanship 13 & Under Southwind District, Yates Center Eager Beavers
76 Tidd, Mylin 676 Purple Southwind District, Yates Center Eager Beavers
80 Taylor, Carly 734 Blue Southwind District, Yates Center Eager Beavers
4-H Building Exhibits / Clothing & Textiles / Clothing Buymanship / Class 2: Girls, age 14 and Older
67 Proper, Madelyn 724 Purple Reserve Champion Girls Buymanship 14 & Over, Reserve Grand Champion Overall Girls Buymanship Southwind District, Yates Center Eager Beavers
67 Proper, Madelyn 729 Purple Reserve Champion Girls Buymanship 14 & Over, Reserve Grand Champion Overall Girls Buymanship Southwind District, Yates Center Eager Beavers
81 Proper, Molly 735 Purple Champion Girls Buymanship 14 & Over, Grand Champion Overall Girls Buymanship Southwind District, Yates Center Eager Beavers
81 Proper, Molly 736 Purple Champion Girls Buymanship 14 & Over, Grand Champion Overall Girls Buymanship Southwind District, Yates Center Eager Beavers
4-H Building Exhibits / Clothing & Textiles / Clothing Buymanship / Class 3: Boys, ages 7-13
2 Altman, Rhylan 5 Red Southwind District, Yates Center 3-IN-1
2 Altman, Rhylan 6 Red Southwind District, Yates Center 3-IN-1
44 Stockebrand, Jubal 361 Purple Reserve Champion Boys Buymanship 13 & Under, Reserve Grand Champion Overall Boys Buymanship Southwind District, Yates Center 3-IN-1
44 Stockebrand, Jubal 381 Purple Southwind District, Yates Center 3-IN-1
51 Plegge, Conner 406 Blue Southwind District, Yates Center
59 Sievers, Austin 457 Blue Southwind District, Yates Center 3-IN-1
61 Sievers, Kyler 463 Purple Champion Boys Buymanship 13 & Under, Grand Champion Overall Boys Buymanship Southwind District, Yates Center 3-IN-1
75 Tidd, Bektin 671 Blue Southwind District, Yates Center
75 Tidd, Bektin 672 Blue Southwind District, Yates Center Eager Beavers
4-H Building Exhibits / Clothing & Textiles / Clothing Construction / Level 1 - Age 7-8 / Class 1: Article, garment, or outfit
70 Barney, Hallie 626 Blue Champion Level I Clothing Construction Southwind District, Yates Center Eager Beavers
4-H Building Exhibits / Clothing & Textiles / Clothing Construction / Level II - Age 9-11 / Class 3: Article, garment, or outfit
8 Wille, Camryn 43 Blue Southwind District, Yates Center Piqua
63 Birk, Jaylynn 553 Red Southwind District, Yates Center Eager Beavers
63 Birk, Jaylynn 556 Purple Reserve Champion Level II Clothing Construction, Reserve Grand Champion Overall Clothing Construction Southwind District, Yates Center Eager Beavers
63 Birk, Jaylynn 559 Blue Southwind District, Yates Center Eager Beavers
80 Taylor, Carly 732 Purple Champion Level II Clothing Construction, Grand Champion Overall Clothing Construction Southwind District, Yates Center Eager Beavers
4-H Building Exhibits / Clothing & Textiles / Clothing Construction / Level II - Age 9-11 / Class 4: Educational exhibit or sewing kit
8 Wille, Camryn 44 Blue Southwind District, Yates Center Piqua
63 Birk, Jaylynn 492 Blue Southwind District, Yates Center Eager Beavers
4-H Building Exhibits / Clothing & Textiles / Clothing Construction / Level III - Age 12-14 / Class 5: Article, garment, or outfit
48 Baker, Tayla 374 Red Southwind District, Yates Center 3-IN-1
4-H Building Exhibits / Clothing & Textiles / Style Revue Construction
63 Birk, Jaylynn 561 Blue Southwind District, Yates Center Eager Beavers
63 Birk, Jaylynn 564 Red Southwind District, Yates Center Eager Beavers
63 Birk, Jaylynn 566 Purple Reserve Grand Champion Clothing Construction Style Revue Southwind District, Yates Center Eager Beavers
80 Taylor, Carly 733 Purple Grand Champion Overall Clothing Construction Style Revue Southwind District, Yates Center Eager Beavers
4-H Building Exhibits / Entomology / Class 2: Beginning 1 Collection
49 O'Brien, McKenley 394 Purple Champion Entomology Southwind District, Yates Center Piqua
4-H Building Exhibits / Entomology / Class 3: Beginning 2 Collection
31 Westerman, Karter 231 Blue Southwind District, Yates Center Eager Beavers
4-H Building Exhibits / Fiber Arts / Class 9: Macrame
81 Proper, Molly 738 Purple Champion Fiber Arts Southwind District, Yates Center Eager Beavers
4-H Building Exhibits / Foods & Nutrition / Level I: Age 7-8 / Class 1: Non-Perishable Food Product
4 Petit, Paxton 14 Purple Southwind District, Yates Center
28 Clay, Addison 214 Purple Southwind District, Yates Center Eager Beavers
29 Clay, Taryn 221 Blue Southwind District, Yates Center Eager Beavers
43 Stockebrand, Joel 338 Blue Southwind District, Yates Center 3-IN-1
43 Stockebrand, Joel 339 Purple Southwind District, Yates Center 3-IN-1
60 Sievers, Briley 458 Purple Champion Level I Southwind District, Yates Center 3-IN-1
66 Yoho, Quinlyn 805 Purple Reserve Champion Level I Southwind District, Yates Center
66 Yoho, Quinlyn 806 Purple Southwind District, Yates Center
66 Yoho, Quinlyn 807 Purple Southwind District, Yates Center
70 Barney, Hallie 808 Purple Southwind District, Yates Center
70 Barney, Hallie 809 Red Southwind District, Yates Center