2017 4-H at the Minnesota State Fair

Fair Results Back

Viewing records 1-50 of 7212
Results last updated at: 02/23/2018 5:53 PMUpdating
Exhibitor # Exhibitor Name Entry # Description Ribbon Placing Awards County Club
Beef / Breeding Heifer / Beef - All Other Breeds, Registered Junior Yearling
2989 Kraklau, Grace 4057 Red 2nd Crow Wing Daggett Brook
5102 Kyllo, Ava 7182 Blue 1st Champion Other Breeds Heifer Steele Straight River Stars
Beef / Breeding Heifer / Beef - Black Angus, Registered Fall Calf
1309 Stewart, Maddie 1704 Red 3rd Pennington Happy Acres
3639 Bullerman, Brynn 4986 Purple 1st Nobles Grand Prairie Rockets
4521 Swanek, John 6288 Blue 2nd Mower Southside 4-H Club
Beef / Breeding Heifer / Beef - Black Angus, Registered Junior Yearling
287 Herman, Tessa 356 Blue 6th Clay Humboldt
1035 Brookins, Madelyn 1349 Blue 6th Wabasha Minnesota Midgets
1216 Weber, Sara 1588 Purple 1st Third place Senior Breeding Heifer Showperson Lincoln Lake Stay
1246 Hassing, David 1624 Purple 1st Champion Black Angus Heifer, Fourth Overall Breeding Heifer Faribault Clark CC
1622 Hinkeldey, Nathan 2147 Purple Jackson Delafield Diggers
1646 Pidde, Dylan 2183 Blue 1st Watonwan Darfur North Stars
2043 Bauman, Braeden 2728 Purple 1st Pipestone Troy Toilers
2105 Johnson, Dawson 2811 Purple 2nd Pipestone Prairie Grangers
2106 Johnson, Wesly 2813 Purple 2nd Pipestone Prairie Grangers
2144 Taubert, Marli 2870 Blue 5th Pipestone Sweet Strivers
2384 Peterson, Aaron 3204 Red 8th Kittson Two River
2441 Maanum, Jaden 3284 Red 7th Pope Benwade Blazers
2443 Ludwig, Madelyn 3285 Purple 3rd Third place Intermediate Breeding Heifer Showperson Meeker Valley Victors
2445 Ludwig, MaKenna 3292 Blue 4th Meeker Valley Victors
2599 Ochsendorf, Alise 3496 Red Chippewa Milan Challengers
2916 Allen, Matthew 3978 Blue 4th Olmsted Burr Oak Beavers
3345 Coonrod, Lydia 4576 Purple 3rd Dakota
3370 Stadheim, Garrett 4618 Purple 3rd Freeborn Hartland 4-H Club
3374 DeRung, Mara 4632 Red 10th Stevens Swan Lake
3384 Fanta, Wiley 4641 Blue 7th Stevens Hodges
3529 Habeck, Kelsey 4833 Red Mille Lacs Swamp Stompers
3598 Borman, Jaden 4926 Blue 4th Lyon Coon Creek Cheerful Workers
4107 Lendt, Carmen 5659 Blue 9th Brown Sleepy Eye Wide Awakes
4139 Fitzgerald, Katie 5708 Blue 5th Goodhue Cherry Grove Busy Gophers
5003 Ford, Taylor 7060 Purple 5th Murray Cameron
5293 Nesler, Alyssa 7421 Purple 2nd Houston Independent
5299 Nesler, Miranda 7428 Red 6th Fourth place Intermediate Breeding Heifer Showperson Houston Independent
Beef / Breeding Heifer / Beef - Black Angus, Registered Senior Yearling
2915 Allen, Kourtney 3960 Blue 1st Olmsted Burr Oak Beavers
5304 Lang, Austin 7435 Blue 2nd McLeod Lynn Hustlers
Beef / Breeding Heifer / Beef - Black Angus, Registered Spring Calf
1709 Ulrich, Samantha 2269 Blue 5th Blue Earth Amboy Area Adventurers
2324 Thayer, Jackilyn 3118 Blue 3rd Dodge Young Riders
3789 Wagner, Madeline 5192 Purple Nobles Grand Prairie Rockets
4082 Hauger, Sydney 5622 Red 4th Brown Burnstown/Brookville
4797 Anderson, Thea 6804 Purple 2nd Martin Galena 4-H Club
5285 Bailey, Jayden 7413 Red 6th Swift Lake Hazel Eager Beavers
Beef / Breeding Heifer / Beef - Black Angus, Registered Summer Yearling
623 Weese, Bridget 789 Blue 3rd Wright Roaming Buffalo
1285 Goblirsch, Nicole 1675 Blue 2nd Watonwan Darfur North Stars
2328 Thayer, Tyler 3121 Purple 1st Reserve Champion Black Angus Heifer Dodge Young Riders
4549 Stai, Kiara 6335 Red 4th Kandiyohi Little Crow
Beef / Breeding Heifer / Beef - Charolais, Registered Fall Calf
1375 Latzke, Zachary 1796 Purple 2nd Reserve Champion Charolais Heifer Sibley Rush River Rushers
1633 Hecht, Taylor 3822 Purple 1st Champion Charolais Heifer Stearns Cold Spring Flyers
Beef / Breeding Heifer / Beef - Charolais, Registered Junior Yearling
1524 Netzke, Christian 2051 Purple 1st Redwood Lamberton Leprechauns
2181 Eisenbraun, Ashley 2925 Blue 3rd Meeker Koronis Eager Beavers
2190 Eisenbraun, Stephanie 2932 Red 4th Meeker Koronis Eager Beavers
3656 Mattison, Kallie 5003 Purple 2nd Lyon Amiret Busy Bees